Waarom een natuurfoto in de header van de startpagina?

Volgens mij kun je bij elke natuur- of seizoensfoto iets bedenken om even bij stil te staan als je jezelf de vraag stelt: "Wat zegt deze foto over mijn leven of mijn geloof?" Een bezinningsmomentje dus. Met dít in mijn achterhoofd heb ik gekozen voor de foto in de header van mijn startpagina. Van tijd tot tijd zet ik er een nieuwe foto in en daarbij volg ik de jaargetijden.

8 mei 2025. Met de bijbelgesprekskring van de kerk waar ik jongerenwerker ben (NGK Het Baken Bergschenhoek) maken we een avondwandeling door het prachtige natuurgebied Rottemeren. Zo'n aanlegsteiger nodigt uit om even van de route af te wijken en te lopen tot je niet verder kunt en dus terug moet. Toen ik dat deed, dacht ik niet direct aan een meditatief momentje. Het was gewoon een rustige voorjaarsavond met mooie gesprekken al wandelend in een typisch Hollands landschap.

Ik wens je toe dat jij ook mooie avonden hebt waar rust van uitgaat, waar je God voor kunt danken.
 

Rottemeren bij Bleiswijk/Bergschenhoek

In de Bijbel worden de natuur, de dieren- of plantenwereld en de seizoenen heel vaak genoemd als vergelijking van of verwijzing naar iets uit de mensenwereld of het geloof. Ik noem zomaar wat voorbeelden:

  • Psalm 19: "de hemel vertelt het verhaal van Gods majesteit, het uitspansel roemt het werk van Zijn handen". Hier zou een foto van de sterrenhemel goed bij passen.
  • Deuteronomium 32: "Zoals een arend zijn nest beschermt en boven zijn jongen zweeft, zo spreidde de HEER zijn vleugels uit". Een foto van een zwevende roofvogel zou hier prima bij aansluiten.
  • Jezus vergelijkt in Marcus 4 het Koninkrijk van God met het groeiproces van zaaien, groeien en oogsten van tarwe.
  • In Mattheüs 16 zegt Jezus tegen de Joodse leiders dat zij aan de hand van de kleuren in de lucht het weer kunnen voorspellen: 's avonds rood betekent mooi weer de volgende dag, 's ochtends rood voorspelt regen en storm. Hij voegt daar verwijtend aan toe: "jullie kunnen wel de aanblik van de hemel een betekenis geven, maar wat God aan het doen is, daar hebben jullie geen oog voor".